ETKİNLİK ALANI YERLEŞİM PLANI

4.TÜRK DÜNYASI ATA SPORLARI ŞENLİĞİ PROGRAMI

19 TEMMUZ 2019 CUMA

18.00 CUMHURİYET CADDESİ – DEMOKRASİ MEYDANI KORTEJ

* Kortej programı tüm vatandaşlarımızın katılımına açıktır.

20 TEMMUZ 2019 CUMARTESİ

12:00 AÇILIŞ PROGRAMI

* Açılış töreni tüm vatandaşlarımızın katılımına açıktır. Açılış töreni Kocayayla Güreş Alanında gerçekleştirilecektir.

MEHTER DİNLETİSİ

KILIÇ KALKAN GÖSTERİSİ

AÇILIŞ KONUŞMALARI

BAŞPEHLİVANLARIN KURA ÇEKİMİ

BAŞPEHLİVANLARIN 1. TUR MÜSABAKALARININ BAŞLATILMASI

 

13:00 – 17:00 SPOR MÜSABAKALARI

* Bu alandaki etkinlikleri vatandaşlarımız yalnızca izleyebilirler.

  • ATLI GÖSTERİ ALANI

13:00 – 13:30 ATLI CİRİT MÜSABAKASI

13:30 – 14:00 KIZ KUUMAY GÖSTERİSİ

14:00 – 14:30 ATLI OKÇULUK GÖSTERİSİ

14:30 – 15:00 RAHVAN BİNİCİLİK GÖSTERİSİ

15:00 – 15:30 ATLI AKROBASİ GÖSTERİSİ

15:30 – 16:30 KÖKBÖRÜ MÜSABAKASI

  • OK MEYDANI

13:00 – 17:00 BURSALI ŞÜCA KUPASI GELENEKSEL OKÇULUK MÜSABAKASI

  • GÜREŞ ALANI

11:00 – 18:00  YAĞLI GÜREŞ MÜSABAKALARI

18:00   ÖDÜL TÖRENİ

 

10:00 – 20:00 HALKA AÇIK ETKİNLİKLER

 * Bu alandaki etkinliklerimize vatandaşlarımız ailecek katılabilirler.

  • OK MEYDANI

OK ATIŞ EĞİTİMİ

10:00 – 17:00 TÜRK OKÇULUĞU ATIŞ TEKNİKLERİ EĞİTİMİ VE UYGULAMASI

OKÇULUK TAKIM OYUNU

10:00 – 17:00 OK ATMA VE SAVAŞ TEKNİKLERİNİN GERÇEK YAY VE EĞİTİM OKU KULLANILARAK OYUN İÇERİSİNDE UYGULAMASI 

  • ÇOCUK OYUNLARI ALANI

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ALANI

10:00 – 17:00 ÂŞIK ATMA OYUNU, KÖREBE, İP ATLAMA, YAKAN TOP, HALAT ÇEKME, ÇUVAL YARIŞI

MACERA PARKURU

10:00 – 17:00 ÇOCUKLARIN, ENERJİ DOZU YÜKSEK PARKURLARDA ENGELLERE KARŞI MÜCADELESİ  

EFE VE ZEYBEK EĞİTİMİ

10:00 – 17:00 EFE, ZEYBEK, KIZAN TÖRESİNİN ANLATILDIĞI VE OYUNLARININ UYGULAMALI EĞİTİMİ

MANGALA VE MAS GÜREŞİ ALANI

10:00 – 13:00 MANGALA VE MAS GÜREŞİ EĞİTİMİ

13:00 – 14:00 MANGALA VE MAS GÜREŞİ MÜSABAKALARI 

14:00 – 17:00 MANGALA VE MAS GÜREŞİ EĞİTİMİ

17:00 – 18:00 MANGALA VE MAS GÜREŞİ MÜSABAKALARI

  • BİNİCİLİK ALANI

10:00 – 19:00 

ATLI PADOK TURU    

ATLI DOĞA TURU

  • OBA ALANI

OBA MEYDANI

13:00 – 13:30  KIRGIZİSTAN ANNELER GRUBU DEFİLESİ 

13:45 – 14:15 TÜRKSOY KAZAKİSTAN NAZAR MÜZİK GRUBU KONSERİ 

14:30 – 14:45 UYGUR TÜRKLERİ HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ

14:45 – 15:00  ALPAGUT DÖVÜŞ SANATI GÖSTERİSİ

15:00 – 15:30  KIRGIZİSTAN ANNELER GRUBU KONSERİ

15:30 – 16:00  DEDE KORKUT HİKÂYELERİ ANLATIMI VE TÜRK KADINI ADIMLARI GÖSTERİSİ

16:00 – 16:30  DAĞ YÖRESİ TEMSİLİ GELİN ALMA

16:45 – 17:00  AHISKATÜRKLERİ HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ

17:00 -17:30 TÜRK DÜNYASI YÖRESEL LEZZETLER YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

ORHUN YAZITLARI REPLİKA ALANI

13:00 – 17:00 ORHUN YAZITLARI’NIN SÖZLÜ ANLATIMI 

OBA ÇADIRLARI

10:00 – 19:00

TÜRK DÜNYASI BAŞKENTLERİ FOTOĞRAF SERGİSİ ( TÜRKSOY ÇADIRI )

GÖKTÜRKÇE EĞİTİMİ ( TÜRKÇENİN DİRİLİŞ HAREKETİ ÇADIRI)

GELENEKSEL YÖNTEMLERLE İPEK ÇEKİMİ, BÜKÜMÜ, İPEK HALI VE KUMAŞ DOKUMASI (BUSMEK ÇADIRI)  

ARASTA

GELENEKSEL EL SANATLARI VE UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEKLERİN UYGULAMALARI VE SATIŞI

  • SAHNE ALANI

17:45 – 18:00  UYGUR TÜRKLERİ HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ

18:00 – 19:00  ERDEM ÖZDEMİR / ULUKÖK TÜRK DÜNYASI MÜZİKLERİ TOPLULUĞU KONSERİ

19:00 – 20:00  ORHAN HAKALMAZ / TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ

21 TEMMUZ 2019 PAZAR

13:00 – 17:00 SPOR MÜSABAKALARI

* Bu alandaki etkinlikleri vatandaşlarımız yalnızca izleyebilirler.

  • ATLI GÖSTERİ ALANI

13:00 – 13:30 ATLI OKÇULUK GÖSTERİSİ

13:30 – 14:00 ATLI CİRİT MÜSABAKASI

14:00 – 14:30 KIZ KUUMAY GÖSTERİSİ

14:30 – 15:00 RAHVAN BİNİCİLİK GÖSTERİSİ

15:00 – 16:00 KÖKBÖRÜ MÜSABAKASI

16:00 – 16:30 ATLI AKROBASİ GÖSTERİSİ

16:30 – 17:00 ÖDÜL TÖRENİ

  • OK MEYDANI

13:00 – 14:30  BURSALI ŞÜCA KUPASI GELENEKSEL OKÇULUK MÜSABAKASI

15:30 – 17:00 FİNAL MÜSABAKASI

  • GÜREŞ ALANI

11:00 – 17:00 ABA, KUŞAK VE ŞALVAR GÜREŞLERİ

 

10:00 – 18:00 HALKA AÇIK ETKİNLİKLER

 * Bu alandaki etkinliklerimize vatandaşlarımız ailecek katılabilirler.

  • OK MEYDANI

OK ATIŞ EĞİTİMİ

10:00 – 17:00 TÜRK OKÇULUĞU ATIŞ TEKNİKLERİ EĞİTİMİ VE UYGULAMASI

OKÇULUK TAKIM OYUNU

10:00 – 17:00 OK ATMA VE SAVAŞ TEKNİKLERİNİN GERÇEK YAY VE EĞİTİM OKU KULLANILARAK OYUN İÇERİSİNDE UYGULAMASI 

  • ÇOCUK OYUNLARI ALANI

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ALANI

10:00 – 17:00 ÂŞIK ATMA OYUNU, KÖREBE, İP ATLAMA, YAKAN TOP, HALAT ÇEKME, ÇUVAL YARIŞI

MACERA PARKURU

10:00 – 17:00 ÇOCUKLARIN, ENERJİ DOZU YÜKSEK PARKURLARLA ENGELLERE KARŞI MÜCADELESİ 

EFE VE ZEYBEK EĞİTİMİ

10:00 – 17:00 EFE, ZEYBEK, KIZAN TÖRESİNİN ANLATILDIĞI VE OYUNLARININ UYGULAMALI EĞİTİMİ

MANGALA VE MAS GÜREŞİ ALANI

10:00 – 13:00 MANGALA VE MAS GÜREŞİ EĞİTİMİ

13:00 – 14:00 MANGALA VE MAS GÜREŞİ MÜSABAKALARI 

14:00 – 17:00 MANGALA VE MAS GÜREŞİ EĞİTİMİ

17:00 – 18:00 MANGALA VE MAS GÜREŞİ MÜSABAKALARI

  • BİNİCİLİK ALANI

10:00 – 18:00 

ATLI PADOK TURU 

ATLI DOĞA TURU

  • OBA ALANI

OBA MEYDANI

11:30 – 12:00 YÖRÜK TÜRKÜLERİ EŞLİĞİNDE HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ

12:00 – 12:15 UYGUR TÜRKLERİ HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ

12:30 – 13:00 KIRIM TÜRKÜLERİ KONSERİ

13:15 – 13:45 KIRGIZİSTAN ANNELER GRUBU KONSERİ

14:00 – 14:30 DEDE KORKUT HİKÂYELERİ ANLATIMI VE TÜRK KADINI ADIMLARI GÖSTERİSİ

14:45 – 15:15 KIRGIZİSTAN ANNELER GRUBU DEFİLESİ 

15:30 – 15:45 ALPAGUT DÖVÜŞ SANATI GÖSTERİSİ

16:00 – 17:00 ELVAN DEMİR / TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ

ORHUN YAZITLARI REPLİKA ALANI

13:00 – 17:00 ORHUN YAZITLARI’NIN SÖZLÜ ANLATIMI 

OBA ÇADIRLARI

10:00 – 18:00

TÜRK DÜNYASI BAŞKENTLERİ FOTOĞRAF SERGİSİ ( TÜRKSOY ÇADIRI )

GÖKTÜRKÇE EĞİTİMİ (TÜRKÇENİN DİRİLİŞ HAREKETİ ÇADIRI)

GELENEKSEL YÖNTEMLERLE İPEK ÇEKİMİ, BÜKÜMÜ, İPEK HALI VE KUMAŞ DOKUMASI (BUSMEK ÇADIRI) 

ARASTA

GELENEKSEL EL SANATLARI VE UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEKLER UYGULAMA VE SATIŞ

 

NOT : BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR. PROGRAMDA HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLMASI DURUMUNDA DUYURULAR www.bursa.bel.tr ADRESİ İLE www.bursaatasporlari.com ADRESİ ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR.