3. TÜRK DÜNYASI ATA SPORLARI ŞENLİĞİ PROGRAMI

20 TEMMUZ 2018 CUMA
ATATÜRK STADYUMU MEYDANI (ALTIPARMAK)

19:00 Mehteran Konseri ve Açılış Korteji
19:45 Açılış Konuşmaları
20:15 Halk Dansları Gösterisi

21 TEMMUZ 2018 CUMARTESİ
KELES KOCAYAYLA

12:00 Açılış Seremonisi

ATLI GÖSTERİ ALANI

13:00 – 13:30 CİRİT ( BURSA ATA ATLI CİRİT KULÜBÜ VE YILDIRIM ATLI CİRİT KULÜBÜ )

13:45 – 14:15 RAHVAN ( BURSA RAHVAN ATLARI KULÜBÜ )

14:30 – 15:00 : ATLI OKÇULUK VE SAVAŞ SANATLARI GÖSTERİSİ ( YEŞİL BURSA ATLI OKÇULUK KULÜBÜ )

15:15 – 15:45 : KÖKBÖRÜ / KIZ KUUMAY ( ULUPAMİR – MANAVGAT KÖKBÖRÜ TAKIMLARI )

16:00 – 17:00 : DÜNYA GÖÇMEN OYUNLARI KIRGIZİSTAN ATLI AKROBASİ GÖSTERİSİ

BİNİCİLİK ALANI 
13:00 – 17:00 : BİNİCİLİK EĞİTİMİ ( YEŞİL BURSA ATLI OKÇULUK KULÜBÜ )

OK MEYDANI
13:00 – 16:30 : BURSALI ŞÜCA KUPASI

GÜREŞ ALANI 
12:00 – 15:00 : YAĞLI GÜREŞ MÜSABAKASI

OBA ALANI 
13:00 – 13:30 : DAĞ YÖRESİ GELİN ALMA
13:45 – 14:15 : TÜRK DÜNYASI DUVAK AÇMA RİTÜELİ
14:30 – 15:00 : BEŞİK TOYU
13:00 – 17:00 : İPEK ÜRETİMİ, İPEK HALI DOKUMA, YÜN EĞİRME, KİLİM DOKUMA

ORHUN YAZITLARI (BİREBİR ÖRNEĞİ)

12:00 – 17:00 :  ORHUN YAZITLARI ANLATIMI, CANLANDIRILMASI VE TANITIMI

ÇOCUK OYUNLARI ALANI 
13:00 – 17:00 : GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI
( KÖREBE, İP ATLAMA, MANGALA, MAS GÜREŞİ, BEŞTAŞ, AŞIK OYUNU )

 

22 TEMMUZ 2018 PAZAR
KELES KOCAYAYLA

ATLI GÖSTERİ ALANI
13:00 – 13:30 : CİRİT ( BURSA ATA ATLI CİRİT KULÜBÜ VE YILDIRIM ATLI CİRİT KULÜBÜ )
13:45 – 14:15 : RAHVAN ( BURSA RAHVAN ATLARI KULÜBÜ )
14:30 – 15:00 : ATLI OKÇULUK VE SAVAŞ SANATLARI ( YEŞİL BURSA ATLI OKÇULUK KULÜBÜ )
15:15 – 15:45 : KÖKBÖRÜ / KIZ KUUMAY ( ULUPAMİR – MANAVGAT KÖKBÖRÜ TAKIMLARI )
16:30 – 17:30 : DÜNYA GÖÇMEN OYUNLARI KIRGIZİSTAN ATLI AKROBASİ GÖSTERİSİ

BİNİCİLİK ALANI 
13:00 – 17:00 : BİNİCİLİK EĞİTİMİ ( YEŞİL BURSA ATLI OKÇULUK KULÜBÜ )

OK MEYDANI
13:00 – 16:30 : BURSALI ŞÜCA KUPASI

OBA ALANI 
13:00 – 13:30 : BEŞİK TOYU
13:45 – 14:15 : TÜRK DÜNYASI DUVAK AÇMA RİTÜELİ
14:30 – 15:00 : DAĞ YÖRESİ GELİN ALMA
13:00 – 17:00 : İPEK ÜRETİMİ, İPEK HALI DOKUMA, YÜN EĞİRME, KİLİM DOKUMA

ORHUN YAZITLARI (BİREBİR ÖRNEĞİ)

12:00 – 17:00 :  ORHUN YAZITLARI ANLATIMI, CANLANDIRILMASI VE TANITIMI

ÇOCUK OYUNLARI ALANI 
13:00 – 17:00 : GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI
( KÖREBE, İP ATLAMA, MANGALA, MAS GÜREŞİ, BEŞTAŞ, AŞIK OYUNU )

SAHNE ALANI
17:00 ÖDÜL TÖRENİ / KAPANIŞ